Tähendus Sõnade Taga videoõhtud on lihtne viis tuua oma kogudusse väga heal tasemel piibliõpe. Neid õhtuid võib läbi viia igaüks, kellel teema vastu vähegi huvi on – ei pea olema teoloogiat õppinud või vaimulikuks pühitsetud.

Videoid on kokku 39, mis võimaldab just parasjagu sisustada ühe hooaja (septembrist juunini) iganädalase TST videoõhtuga.

Videod on kokku lõigatud selliselt, et õhtu aluseks oleva kirjakoha saab ise lugeda; seejärel omavahel arutada, kuidas kirjakohta mõistame; seejärel vaadata ja kuulata, mida Ilkka Puhakka räägib; ning pärast videot uuesti üle arutada, mida uut teada saime.

Mida vaja läheb?
a) projektor ja kõlarid või suur televiisor
b) arvuti, millest videod mängima panna
c) kedagi, kes “play” nuppu vajutab 🙂

Kuidas TST õhtut teha?
1) Säti video vaatamiseks kõik vajalik üles.
2) Kui võimalik, paiguta ruumis toolid nii, et kõik saaksid üksteist näha. Kui toole ringikujuliselt (U-kujuliselt) ei ole võimalik paigutada, siis toimib ka, kui need on paigutatud nö kalasaba-kujuliselt.
3) Enne video mängimapanemist lugege Piiblist ette kirjakoht, millest seekordses videos juttu tuleb. Arutage lühidalt, kuidas teie kirjakohast aru saate. Arutelu eesmärk ei ole videoõhtule tulnutele anda nö õigeid vastuseid, vaid võimaldada igaühel jagada oma mõtteid, mis kirjakoha najal tulid.
4) Vaadake video.
5) Arutage/rääkige uuesti, kas ja kuidas vaadatud video avardas teie arusaamist antud kirjakoha osas.

Snäkid-kohvilaud võib teha õhtu hubasemaks, kuid ei ole ilmtingimata vajalik. Eriti, kui kohvilaua kokkupanemiseks pole tegelikult aega/inimesi või kui kohvilaua tõttu läheb õhtu nii pikaks, et te ei jaksa või ei saa enam kohale tulla. Vaimulik toit, mida TST pakub, on kindlasti kosutav ka ilma ihuliku toiduta 🙂